Estetik

Diş Beyazlatma

bu beyazlık ne kadar sürer?

Merak edilen konulardan bir tanesi de bu. Tedavi bitiminde kontrollerin 6 ay sonra yapılması gerekir. Ancak beyazlığı 2 yıla kadar koruyan hastalarımız da elbette ki var. Yani bu biraz size bağlı. Kişisel alışkanlıklarınıza, ağız hiijyeninize, tükettiğiniz gıdalara göre beyazlatma gerekliliğinin sıklığı belirlenir.Beyazlatma işlemi 17-18 yaşından sonra dişleri sağlıklı olan herkese uygulanabilir. Araştırmalara göre uzun süreçte kanıtlanmış bir yan etkisi yoktur. Tedavi süresince oluşabilen hassasiyetler geçicidir.

Öncesi ve Sonrası İçin Kaydırın !

Lamina

Herkes güzel bir gülüş hattına sahip olmak ister. Şimdiden benim dişlerim de film yıldızları gibi olsun dediğinizi duyar gibiyim. Eğer siz de gülüşünüz daha güzel olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Lamina tedavisinde özellikle ön grup dişlerde ön yüzlerinden minimal madde kaldırılmasından(0,3-0,5mm) sonra çok özel dizayn edilmiş yaprak porselenlerin spesifik tekniklerle dişe yapıştırılmasının ardından mükemmel estetik sonuçlar elde edilir.

Hangi durumlarda laminate uygulanabilir?

  • İleri derecede renklenmesi olan ve beyazlatma ile sonuç alınamayacak olan dişlerde
  • Şekil bozukluğu olan dişlerde
  • Diş aralıkları mevcut olduğunda
  • Ortodontik tedaviyi kabul etmeyen hastalarda estetik zorunu çözmede
  • Kırık dişlerde

Lamina tedavisi sonrası nelere dikkat etmem gerekir?

Tedavi öncesi mevcut dişlerle ne yapılabiliyorsa laminalı dişlerle de yapılabilir. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Tedavi süreci nasıl ilerler?

Porselen lamina tedavisinde önce dişler uygun koşullarda hazırlanır ve alınan ölçü labaratuvara gönderilir. Daha sonra birkaç prova ile son hali verilerek porselen laminalar dişe yapıştırılır.

Bu tedavi bize ne tür avantajlar sağlar?

Lamina tedavileri dişler çok az aşındırılarak ( sadece ön yüzeylerinde) yada hiç aşındırılmadan yapıldığı için dişlerde minimal doku kaybına sebep olur. Ayrıca minimal doku kaybına karşılık maksimum estetik sonuç elde etmemizi sağlar. En güncel estetik tedavi alternatiflerinden birisidir.

Zirkonyum

Ön bölgede kaybettiğiniz dişler canınızı mı sıkıyor? Artık sıkmasın, biz burdayız..

Tek diş ya da çoklu diş eksikliklerinde tercih edilen kaplama türüdür. Zirkonyum kaplamalarda, klasik porselen kaplamalarda oluşan gri renkli metal renginin yansıması sonucu oluşan estetik problemler çözülmüştür. Zirkonyum kaplamaların metal altyapılarında beyaz renkli alaşımlar kullanılır.

Hangi durumlarda uygulanır?

Diş eksikliği yada ileri şekil bozukluğu durumlarında kaplama/köprü tedavilerine karar verilen her bölgede uygulanabilirler. İmplant üstü kaplamalarda da estetik beklentinin arttığı durumlarda zirkonyum kaplamalar çok iyi sonuçlar vermektedirler.

Klasik kaplamalara göre ne tür avantajları mevcut?

Porselenin altından gri renkli bir metal yansıması olmayacağı için daha doğal ve estetik görünüm sağlarlar. Aynı zamanda metal alerjisi olan hastalarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca uzun vadede klasik kaplamalara göre estetik görünümlerini daha iyi korurular.

Estetik Dolgular

Ön dişerinizdeki çürükler, kırıklar, gözünüze batan şekil bozuklukları artık moralinizi bozamayacak. Ağız dolusu gülüşler sizin de hakkınız 🙂

Ön diş ara yüz çürükleri, kırık hatları ve belirli şekil bozuklukları kompozit estetik dolgularla düzeltilebilmektedir. Diş renginize en uygun renk seçenekleri sayesinde çeşitli tekniklerle uygulanmaktadır. Slikon anahtar uygulaması veya serbest çalışma yöntemiyle artık gülüşler daha özgür.

Dişlerimin rengine uyumu nasıl olur?

Geniş renk skalası sayesinde tecrübeli dokunuşlarla en doğal görünüş elde edilebilmektedir.

Renklenme problemi yaşar mıyım?

Bitim cilası iyi yapılmış estetik dolgular, kontrolleri duzenli yapıldığı taktirde herhangi bir problem yaratmamaktadır.

Empress(E-max)

Ön bölgede eskiden yapılmış kaplamalarınız artık sizi memnun etmiyorsa, artık estetik beklentiniz daha fazlaysa biz bu imkanı size sağlamaya hazırız.

Tam seramik de denilen bu kaplamalarda porselen gücü yüseltilerek metal alt yapı ihtiyacı ortadan kalkmıştır. Bunun bize en büyük faydası metal renginin yansıması problemi çözülmüştür. Bu yapılar günümüz estetik anlayışında doğallığın öneminin artmasıyla en çok tercih edillen kaplamalardandır.

Dişlerin aşındırılıp küçültülmesi sonrasında, alınan ölçüler üzerinde labaratuar ortamında hazırlanan porselenler bir kaç prova seansından sonra yapıştırılır.

Metal alt yapı olmaması kırılma problemi yaratır mı?

Bu porselen türlerinin yapım aşamalarının farklılıkları sayesinde normal porselenlerden daha güçlü bir yapı oluşmaktadır.

Yapım sürecinde dişlerim küçültüldükten sonra nasıl olacak?

Hazırlanan geçici dişler yeni hazırlanan kaplamalarınız yapıştılına dek ağzınızda kalacaktır.

Hareketli Protezler

Tam dişsiz hastalarda ve fazla sayıda diş eksikliği olan hastalarımızda tercih edilebilen bu yöntemde sizden aldığımız ölçüler sonrasında hazırlanan damaklar bir kaç prova ile en rahat kullanabileceğiniz hale getirilmektedir. Çiğneme fonksiyonunu geri kazandırmakla birlikte estetik sorunları çözüp yüz konturlarınızın yeniden kazanılmasına yardımcı olur.

Alışma süreci nasıl ilerliyor?

Protezinizi size teslim ettikten sonraki ilk zamanlarda(alışma süreci) sık sık kontrollerle(1.gün-3.gün-1.hafta...) sizin en konforlu şekilde proteze alışmanızda en büyük destekçiniz olacağız.

Tutuculuk ve protezin hareketsiz kalması nasıl sağlanıyor?

Ölçü alımı sırasında kullanılan çeşitli özel teknikler ve protez yapımı sırasında kullanılan yardımcı unsurlar sayesinde protez hareketleri neredeyse sıfıra indirilmektedir.

Bize Yazın